Nicci Gerrard – Nooit vergeten

De Hopkins, bestaande uit vader Felix, moeder Isabel, zoon Johnny en de dochters Mia en Tamsin, vormen een gelukkig gezin. Zij wonen mooi, werken en studeren en er lijkt geen vuilte in de lucht. Als Johnny 18 jaar is vertrekt hij naar Sheffield om er te gaan studeren. Aanvankelijk hebben Isabel en Johnny veel contact met elkaar maar naar verloop van een aantal maanden houdt het contact op. Reacties op telefoontjes en emails blijven uit en Isabel begint zich grote zorgen te maken. Terecht zoals zal blijken want Johnny is verdwenen en heeft geen enkel spoor achter gelaten.

Lees verder.

Lars Rambe – Sporen op het ijs

Ik ben begonnen met het boek Sporen op het ijs van de Zweedse schrijver Lars Rambe. Op de omslag staat  dat dit een literaire thriller is voor de liefhebbers van Camilla Läckberg en Henning Mankell. Deze twee schrijvers vind ik erg goed. Ik ben dus benieuwd of Lars Rambe de gewekte verwachting kan waarmaken.

De Gouden Strop 2012 – Longlist

De longlist voor De Gouden Strop van dit jaar is bekend. Onderstaande boeken komen erop voor.

  •  Pieter Aspe – Solo
  •  Derwent Christmas – Volmaakte verdwijning
  •  Toni Coppers – Iris was haar naam
  •  Bram Dehouck – Een zomer zonder slaap
  •  Ruben van Dijk – Wild water
  •  Nellie Mandel – Blauwe sneeuw
  •  Griselda Molemans – Oog van de naald
  •  Gaea Schoeters – Diggers
  •  Charles den Tex – De vriend
  •  Peter de Zwaan – De vuurwerkramp van Harmen Saliger

Ik heb (nog) geen voorkeur omdat ik nog niet één boek van de lijst heb gelezen.

 

Gauke Andriesse – De handen van Kalman Teller

Ik ben begonnen met het boek De handen van Kalman Teller van Gauke Andriesse. Vorig jaar was de schrijver met dit boek winnaar van De Gouden Strop. Ik ben een beetje laat met lezen van De handen, de shortlist voor de Gouden Strop 2012 komt er al weer bijna aan.

De handen van Kalman Teller

Selexyz heeft uitstel van betaling aangevraagd

Onderstaand bericht verscheen deze week op het internet. Het is een onaangenaam bericht voor de medewerkers van Selexyz en natuurlijk ook voor de klanten van de winkelketen. Ik ben bang dat dit soort berichten in de toekomst wel vaker zullen verschijnen. Er is een ontwikkeling gaande die onomkeerbaar lijkt. Digitale opslag en bereikbaarheid van gegevens neemt in sneltreinvaart toe en dat geldt ook voor boeken. De e-reader en het e-boek nemen een grote vlucht en zijn een bedreiging voor de conventionele boekwinkels. Misschien kunnen zij door de bedrijfsvoering te veranderen en deze moderne digitale technologieën in de winkels te integreren, het tij nog een beetje keren.

Daarbij komt natuurlijk ook nog een fenomeen van de piraterij. Alles wat digitaal is kan worden aangeboden voor illegale download op het internet. En tot nu toe is nog geen enkele regering of instantie er ingeslaagd deze illegale activiteiten te stoppen. Toch zal er een oplossing moeten komen.

Ik heb (nog) geen e-reader en prefereer nog steeds het papieren boek. De geur ervan en het knisperen van de pagina´s is een ervaring die door het digitale boek niet kan worden vervangen. Maar soms denk ik er ook wel eens aan om zo’n apparaat te kopen. Als ik in Nederland ben koop ik altijd heel veel boeken. Dat gaat vanzelf. Als ik in een boekwinkel ben kan ik de verleiding niet weerstaan om boeken te kopen en mee terug te nemen naar Brazilië. Maar dat betekent dat ik bij iedere terugreis een heel zware doos hebt te sjouwen en met het klimmen der jaren begin ik dat als een last te ervaren. En dan speelt het idee van een e-reader soms wel eens door mijn hoofd. Zo’n ding weegt bijna niets en de inhoud al helemaal niet.

Maar toch….de geur van papier…..

_________________________________________

Geachte klant,

Ongetwijfeld heeft u intussen gehoord dat Selexyz uitstel van betaling heeft aangevraagd. Een dergelijke situatie is nieuw voor ons. Na decennia van groei, bleken de laatste jaren moeilijker dan gehoopt. De komende weken zullen alle medewerkers van Selexyz en onze professionele leveranciers er alles aan doen om het tij te keren!

We zijn altijd trots geweest om de beste boekenwinkel van Nederland te zijn, een winkel met het grootste assortiment boeken. En meer nog zijn we altijd trots geweest op onze goede relatie met onze klanten. Ook nu, in moeilijke tijden is dat nog steeds ons streven. Ons doel is dan ook om u als klant zoveel mogelijk directe informatie te verschaffen.

De berichtgeving omtrent onze financiële situatie heeft voor u als klant geen negatieve gevolgen. Wij zullen ook nu uw boeken blijven leveren met de service die u van ons gewend bent.

Tot nader bericht verandert er voor u niets. U kunt nog steeds met een gerust hart terecht bij de Selexyz winkels en selexyz.nl voor al uw boeken.

Met vriendelijke groet,

de directie van selexyz

R.J. Ellory vertelt over Een stil geloof in engelen

R.J. Ellory is een van mijn favoriete schrijvers van misdaadroman. Zijn schrijfstijl spreekt mij zeer aan. Het is heel beeldend en wonderschoon proza. Zijn boek Een stil geloof in engelen staat in mijn top-10 van misdaadromans al een tijdje op de eerste plaats en ik verwacht dat dat ook nog wel even zo zal blijven.
In onderstaande video vertelt R.J. Ellory over het boek. Veel plezier bij het kijken.

 

Jo Nesbø – De Schim

Ik ben gisterenavond begonnen met het boek De Schim van Jo Nesbø. Ik heb meer boeken van hem gelezen en altijd met heel veel plezier. De figuur Harry Hole spreekt mij wel aan.

 

Alice LaPlante – Hersenspinsels

Jennifer White is een orthopedisch chirurg die grote faam heeft verworven door het succesvol uitvoeren van uiterst complexe operaties aan handen. Zij heeft haar werk moeten neerleggen omdat zij tekenen van de ziekte van Alzheimer begon te vertonen. Haar dochter Fiona en zoon Mark hebben de nodige moeite om met hun veranderende moeder om te gaan.

Dan vindt de politie op een dag het stoffelijke overschot van Amanda O’Toole die de beste vriendin van Jennifer is. Zij blijkt te zijn vermoord en de moordenaar heeft een handtekening achter gelaten. Bij Amanda zijn 4 vingers met chirurgische precisie verwijderd. Jennifer wordt ervan verdacht deze moord te hebben gepleegd.

Lees verder.

Carin Gerhardsen – Slaap maar zacht

Inspecteur Conny Sjöberg en zijn collega´s worden belast met het onderzoek naar de brute moord op een Filippijnse vrouw en haar twee kinderen. Het is een zaak waarin Sjöberg geen enkel aanknopingspunt heeft. Er zijn geen sporen in het apartement waar zij woonden, de vader van de kinderen is depressief en leeft erg teruggetrokken en heeft hen al jaren niet meer gezien. Het enige opvallende gegeven is dat het apartement veel te duur is voor een vrouw die als schoonmaakster werkt.

Lees verder.

Chelsea Cain – Zondvloed

Ik ben begonnen in het boek Zondvloed van Chelsea Cain. Ik heb meer van haar boeken gelezen en vooral de boeken met seriemoordenares Gretchen Lowell vond ik goed. In Zondvloed speelt Archie Sheridan, de politieman die Gretchen Lowell tot tweemaal toe arresteerde weer de hoofdrol. Gretchen wordt af en toe genoemd.

Volg dit blog

Ontvang de laatste berichten in je brievenbus

Door de site te te blijven gebruiken, gaat u akkoord met het gebruik van cookies. meer informatie

De cookie-instellingen op deze website zijn ingesteld op 'toestaan cookies "om u de beste surfervaring mogelijk. Als u doorgaat met deze website te gebruiken zonder het wijzigen van uw cookie-instellingen of u klikt op "Accepteren" hieronder dan bent u akkoord met deze instellingen.

Sluiten