SJ Watson – Voor ik ga slapen

Christine Lucas wordt iedere ochtend wakker in een bed en een kamer die haar niet bekend voorkomen en naast een man die zij niet kent en die zegt dat hij haar echtgenoot is. En iedere ochtend vertelt deze Ben Wheeler haar dat zij haar geheugen is kwijtgeraakt door een auto-ongeluk en dat zij zich de volgende dag niets kan herinneren van wat zij vandaag aan herinnereingen opbouwt omdat iedere nacht haar geheugen wordt gewist.

Christine, we veranderen de feiten voortdurend, we herschrijven onze geschiedenis om dingen makkelijker te maken, te zorgen dat ze passen in de versie van ons leven waar wij de voorkeur aan geven. Dat doen we automatisch. We verzinnen herinneringen. Zonder erbij na te denken. Als we onszelf maar vaak genoeg wijsmaken dat iets gebeurd is, gaan wij het geloven en op een gegeven moment kunnen we het ons zelfs herinneren.

Christine komt in contact met een specialist op het gebied van amnesie en hij vraagt haar…..

Lees verder.

Nieuwe aanwinsten

Er zijn weer een aantal boeken vanuit Nederland aangekomen. De lijst ziet er deze keer zo uit:

Emily St.John Mandel – Aria voor een verleden
Chico Buarque de Holanda – Herinneringen aan Rio
Ian Rankin – De onmogelijke dood
Håkan Nasser – De man zonder hond
Kristina Ohlson – Ongewenst
Ruth Rendell – Goede buren
Lars Kepler – Getuige
Hjorth Rosenfeldt – De discipel
Arnaldur Indriðason – Grafteken
Eriksson & Sundquist – Het kraaienmeisje
Peter Robinson – Zwanenzang

Reddingsplan voor Selexyz

Investeringsmaatschappij Procures heeft de winkels van Selexyz overgenomen. Procures is de maatschappij die ook de winkels van tweedehandsboekenhandelaar De Slechte in handen heeft. Door Selexyz samen te voegen met De Slechte hoopt Procures de winkels van Selexyz gered te hebben. Het hoofdkantoor van Selexyz is niet in het reddingsplan opgenomen en zal verdwijenen. Hierdoor zullen 160 banen verloren gaan.

Ook wordt er een wijziging aangebracht in de namen van de boekwiwnkels van Selexyz. Zo zal bijvoorbeeld de boekwinkel met de huidge naam Selexyz & Scheltema (in Amsterdam) voortaan door het leven gaan Scheltema De Slechte. Door dit reddingsplan zullen de winkels van Selexyz voor het lezend publiek van Nederland niet verloren gaan en dat is winst voor de vele Nederlandse boekenliefhebbers.

Chelsea Cain – Zondvloed

Op 30 mei 1948 breekt een dijk door die het stadje Vanport in de staat Oregon moet beschermen tegen het water van de rivier de Willamette. Dit onfanks het feit dat het gemeentebestuur een verklaring had doen uitgaan dat de dijken veilig waren. Vijftien mensen verdrinken in de watervloed en het stadje wordt bijna volledig van de kaart weggespoeld.

Zestig jaar later wordt Portland geteisterd door hevige regenval. Er vallen slachtoffers. Autopsie wijst uit dat zij niet door het natuurgeweld om het leven zijn gekomen maar dat zij zijn vermoord. Rechercheur Archie Sheridan gaat in het noodweer op zoek naar de seriemoordenaar daarbij geholpen door de journaliste Susan Ward.

Lees verder.

SJ Watson – Voor ik ga slapen

Ik ben gisterenavond begonnen met het boek Voor ik ga slapen van SJ Watson. Het is het debuut van deze Engelse schrijver. Opvallend is de omslag van het boek. Er staat alleen een foto van een oog op en geen titel en naam van de schrijver.

Voor ik ga slapen

Nicci Gerrard – Nooit vergeten

De Hopkins, bestaande uit vader Felix, moeder Isabel, zoon Johnny en de dochters Mia en Tamsin, vormen een gelukkig gezin. Zij wonen mooi, werken en studeren en er lijkt geen vuilte in de lucht. Als Johnny 18 jaar is vertrekt hij naar Sheffield om er te gaan studeren. Aanvankelijk hebben Isabel en Johnny veel contact met elkaar maar naar verloop van een aantal maanden houdt het contact op. Reacties op telefoontjes en emails blijven uit en Isabel begint zich grote zorgen te maken. Terecht zoals zal blijken want Johnny is verdwenen en heeft geen enkel spoor achter gelaten.

Lees verder.

Lars Rambe – Sporen op het ijs

Ik ben begonnen met het boek Sporen op het ijs van de Zweedse schrijver Lars Rambe. Op de omslag staat  dat dit een literaire thriller is voor de liefhebbers van Camilla Läckberg en Henning Mankell. Deze twee schrijvers vind ik erg goed. Ik ben dus benieuwd of Lars Rambe de gewekte verwachting kan waarmaken.

De Gouden Strop 2012 – Longlist

De longlist voor De Gouden Strop van dit jaar is bekend. Onderstaande boeken komen erop voor.

  •  Pieter Aspe – Solo
  •  Derwent Christmas – Volmaakte verdwijning
  •  Toni Coppers – Iris was haar naam
  •  Bram Dehouck – Een zomer zonder slaap
  •  Ruben van Dijk – Wild water
  •  Nellie Mandel – Blauwe sneeuw
  •  Griselda Molemans – Oog van de naald
  •  Gaea Schoeters – Diggers
  •  Charles den Tex – De vriend
  •  Peter de Zwaan – De vuurwerkramp van Harmen Saliger

Ik heb (nog) geen voorkeur omdat ik nog niet één boek van de lijst heb gelezen.

 

Volg dit blog

Ontvang de laatste berichten in je brievenbus

Door de site te te blijven gebruiken, gaat u akkoord met het gebruik van cookies. meer informatie

De cookie-instellingen op deze website zijn ingesteld op 'toestaan cookies "om u de beste surfervaring mogelijk. Als u doorgaat met deze website te gebruiken zonder het wijzigen van uw cookie-instellingen of u klikt op "Accepteren" hieronder dan bent u akkoord met deze instellingen.

Sluiten