Lucy Foley – De jachtpartij

Iedereen is uitgenodigd. Iedereen is verdacht.

In november verscheen bij Uitgeverij De Boekerij de thriller De jachtpartij van de Engelse schrijfster Lucy Foley. De uitgever schrijft erover: Agatha Christie meets Ruth Ware in deze zenuwslopende thriller waarin je niemand kunt vertrouwen, voor de fans van Gillian Flynn en Paula Hawkins.

De korte inhoud van het boek

Oudejaarsavond. Een villa in de Schotse wildernis. Negen oude vrienden checken in, maar één van hen zal de nacht niet overleven

Negen vrienden vieren oudejaarsavond in een idyllische villa in de Schotse Hooglanden. Het lijkt de perfecte plek om hun gehaaste Londense leven achter zich te laten en van elkaars gezelschap te genieten. Het ontbreekt de vrienden aan niets: ze hebben een prachtig uitzicht, een knappend haardvuur, een provisiekast vol eten en liters champagne. Maar wat ze ook hebben is geheimen voor elkaar, langgekoesterde jaloezie en bergen opgekropte woede. Terwijl de sneeuw buiten valt, wordt de spanning in de villa ondraaglijk.

Als de lucht op nieuwjaarsdag opklaart is een van de gasten dood. En één van de anderen is de moordenaar.

Maar wie?

R.J. Ellory – De derde kogel

In augustus 1964 vindt in Atlantic City in de staat New Jersey de conventie van de Democratische Partij plaats waarop John F. Kennedy de nominatie voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten hoopt binnen te halen. Voor de buitenwereld is hij de krachtige en charismatische leider van het machtigste land ter wereld maar op de achtergrond doen hardnekkige geruchten de ronde over verkiezingsfraude, ziekte, maffia en buitenechtelijke relaties, zaken die wanneer ze in de openbaarheid zouden komen, een onuitwisbare smet op het blazoen van de president zullen werpen. Bobby Kennedy heeft de taak om dit te voorkomen en de verkiezingscampagne in goede banen te leiden.

Wendy Walker – Nachtschaduw

Is ze in gevaar, of is zij zelf het gevaar?

Op 5 november verscheen bij uitgeverij De Fontein de thriller Nachtschaduw van de Amerikaanse schrijfster Wendy Walker.  Wendy Walker studeerde aan de universiteit van Georgetown en The London School of Economics and Political Science. Ze werkte als financieel analiste bij een grote bank in de Verenigde Staten en is tegenwoordig advocate met een specialisatie in familierecht. Na twee romans publiceerde zij haar eerste thriller, Niet alles is vergeten, een heel goede thriller die er behoorlijk inhakte en nog dagen in mijn gedachten ronddwaalde. Ze woont met haar gezin in Fairfield County, Connecticut.

Korte inhoud van het boek

Rosie en Laura, twee zussen die van elkaar verschillen als dag en nacht. De een heeft het perfecte gezinsleven, de ander probeert uit alle macht los te komen van een getroebleerd verleden en bezoekt regelmatig haar psychiater. Wanneer Laura niet terugkeert van een blind date, is Rosie gealarmeerd. Wanneer zij op zoek gaat naar haar zus, stuit zij op een reeks geheimen uit Laura’s verleden die nu aan de oppervlakte komen en die het ergste doen vrezen.


Mijn recensie over Niet alles is vergeten, de eerste thriller van Wendy Walker, kun je hier lezen.

Jussi Adler-Olsen – Slachtoffer 2117

Onlangs verscheen bij uitgeverij Prometheus de thriller Slachtoffer 2117 van de Deense schrijver Jussi Adler-Olsen. Het is deel acht uit de serie over de cold-case afdeling Q van de Deense politie. Jussi Adler-Olsen (1950) wordt beschouwd als een van beste Scandinavische misdaadauteurs. De boeken uit zijn Serie Q worden over de hele wereld vertaald. Van de serie zijn in Nederland meer dan 1 miljoen exemplaren verkocht. Een aantal boeken zijn verfilmd.

Korte inhoud van het boek

Al meer dan tien jaar is Assad een mysterieuze, drijvende kracht binnen afdeling Q, maar een kettingreactie aan heftige gebeurtenissen brengt hem op de rand van de totale ineenstorting. Alleen Rose kan hem helpen bij de ontcijfering van de duistere demonen die door de berichtgeving van de Spaanse journalist Joan Aiguader over de tragische dood van een vluchteling tot leven worden gewekt.
Met Assad in het centrum begint een zenuwslopend aftellen naar de ultieme catastrofe in het hart van Europa, meedogenloos gedirigeerd door de Iraakse beul Ghaalib. Tegelijkertijd schudt afdeling Q op zijn grondvesten door de dood van een centrale collega en door een wanhopige poging om een compromisloze, moordzuchtige handeling van een in zichzelf gekeerde, gestoorde jongen te verijdelen.
In de strijd om mensenlevens te redden en een einde te maken aan Assads traumatische dilemma’s worden Carl Mørck en de rest van afdeling Q het oog van de orkaan in geslingerd, waar niemand wordt ontzien om drastische beslissingen te nemen en met alle ter beschikking staande middelen in actie te komen.

R.J. Ellory – De derde kogel

Vorige week verscheen bij Uitgeverij De Fontein de thriller De derde kogel van de Engelse misdaadauteur R.J. Ellory, een van mijn favoriete schrijvers in het misdaadgenre. Van hem wordt wel beweerd dat hij de uitvinder is van de slow motion thriller en die bewering bevat veel waarheid. Ellory bouwt zijn verhalen zorgvuldig en weldoordacht op, construeert originele plots en werkt deze nauwgezet uit. Karakterbeschrijvingen, sfeertekeningen, dialogen, observaties, het onder worden brengen gevoelens en gedachten, voor alles neemt hij de tijd en besteedt er de groots mogelijke zorg aan. Hij hanteert daarbij een fraaie en poëtische schrijfstijl en de combinatie van al deze elementen maken zijn boeken uiterst plezierig om te lezen.

Korte inhoud van het boek

Op 22 november 1963 werd John F. Kennedy vermoord in Dallas, Texas. Maar stel dat de kogel had gemist? In deze what if-roman leeft JFK, en staat hij aan de vooravond van een tweede termijn als president.

Fotojournalist Mitch Newman heeft twijfels bij de vermeende zelfdoding van zijn ex-verloofde Jean. Zij was bezig met een groot onderzoek naar de handel en wandel van JFK, een onderzoek dat zo dicht bij de waarheid kwam, dat het haar fataal werd. Mitch is vastbesloten haar werk voort te zetten, al betekent dat dat hij goed bewaakte geheimen over de machtigste personen van het land aan de kaak moet stellen.

Walter Lucius – De stad en het vuur

Nadat haar vader in Afghanistan werd vermoord ontvluchtten Farah Hafez en haar moeder het land om na een gevaarlijke tocht een veilige plek in Nederland te vinden. Dertig jaar later keert Farah terug naar het door conflicten verscheurde land om haar vader de laatste eer te bewijzen. Ook wil zij proberen de familie van Sekandar, het jongetje dat slachtoffer was van het mensonterende en schijnbaar onuitroeibare fenomeen Bacha Bazi, op te sporen. In Afghanistan schrijft zij een artikel over een criminele organisatie met vertakkingen ver in de top van het leger en het politieke establishment. Zij brengt zichzelf hiermee in groot gevaar.

You-Jeong Jeong – Een goede zoon

Wie kun je nog vertrouwen als je jezelf niet vertrouwt.

Onlangs verscheen bij uitgeverij Cargo de thriller Een goede zoon van de Zuid-Koreaanse schrijfster You-Jeong Jeong (1966). Haar boeken worden wel vergeleken met die van Stephen King.

De 26-jarige Yu-Jin ontwaakt na een onrustige nacht en ontdekt dat zijn kleding onder het bloed zit. Onder aan de trap vindt hij vervolgens het levenloze lichaam van zijn moeder, haar hals blijkt doorgesneden. Yu-Jin heeft geen herinneringen aan de nacht, maar beseft dat al het bewijsmateriaal naar hem wijst. Hij besluit daarom het lichaam van zijn moeder te verstoppen en zelf de moordenaar op te sporen. Ondertussen moet hij zijn nieuwsgierige tante, zijn stiefbroer en de politie op een dwaalspoor zetten.
Dan blijkt dezelfde nacht nóg een vrouw te zijn vermoord. Langzaam komen Yu-Jins herinneringen terug, en ontvouwt zich een drama dat verder gaat dan deze fatale nacht.

Rachel Caine – Stillhouse Lake

Wat als jouw man een seriemoordenaar blijkt te zijn?

Vorige maand verscheen bij Uitgeverij Karakter de thriller Stillhouse Lake van de Amerikaanse schrijfster Rachel Caine. Rachel Caine is de nummer 1 internationale bestsellerauteur van meer dan vijftien romans. Ze woont met haar echtgenoot in Fort Worth, Texas, samen met hun leguanen Pop-eye en Darwin, hagedis O’Malley en schildpad Shelly. Rachel was accountant, professioneel muzikant en verzekeringsexpert en ze werkt nog steeds onder een geheime naam in de bedrijfswereld. Ik lees deze thriller op dit moment en ik verveel me geen ogenblik. Een goed verhaal en bovenal heel erg spannend. Vanaf de eerste bladzijde was ik verkocht. Een page turner van de bovenste plank.

Gina is een introverte huisvrouw met een gelukkig huwelijk en twee leuke kinderen. Maar dan wordt door een auto-ongeluk het geheime leven van haar man als seriemoordenaar onthuld. Gina’s voormalige leven is voorbij, ze begint opnieuw, neemt een nieuwe naam aan, Gwen Proctor, die zich ontpopt als een moeder die door het vuur gaat voor haar kinderen.

Nu haar ex in de gevangenis zit, heeft de nieuwe Gwen een toevluchtsoord gevonden in een huis in het afgelegen Stillhouse Lake. Toch blijft ze doelwit van stalkers en internettrollen die denken dat ze iets te maken heeft met de misdaden van haar man. Voorlopig blijft ze erop vertrouwen dat haar kinderen eindelijk rustig kunnen opgroeien.

Maar net als ze zich op haar gemak begint te voelen met haar nieuwe identiteit, wordt er een lichaam gevonden in het meer – en komen er dreigende brieven van een maar al te bekend adres. Gwen moet voorkomen dat ze wordt ontdekt – of toekijken hoe haar kinderen het slachtoffer worden van een moordenaar die haar wil kwellen. Eén ding is zeker: ze heeft geleerd hoe ze het kwaad moet bestrijden. En ze zal nooit stoppen.

Romy Hausmann – Dag en nacht

Wat als je ergste nachtmerrie realiteit wordt?

Op 20 augustus verschijnt bij uitgeverij HarperCollins Holland de thriller Dag en nacht van de Duitse schrijfster Romy Hausmann. Romy Hausmann (1981) was hoofdredacteur bij een productiemaatschappij en werkt nu als freelancer in de tv-wereld. Dag en nacht is haar thrillerdebuut. Ze woont met haar gezin in de buurt van Stuttgart, in een huis aan de rand van het bos.

Een afgelegen hut in het woud. De ramen verduisterd. De deur op slot. Lena en haar twee kinderen leven er volgens strikte regels: maaltijden, toiletbezoeken, lestijden… De vader legt alles nauwgezet vast. Hij beschermt ze voor alle ‘gevaar’ van de buitenwereld, en hij zorgt ervoor dat zijn kinderen een moeder hebben. Koste wat het kost.

Tot Lena erin slaagt te vluchten. Dan breekt de hel pas echt los. De vader wil met alle macht terughalen wat hem toebehoort. En dan is er nog de vraag of zij echt Lena is, de jonge vrouw die veertien jaar eerder spoorloos verdween…

Dag en nacht is een bloedstollende, tragische en bij vlagen ontroerende thriller die onder je huid kruipt en je niet meer loslaat.

Volg dit blog

Ontvang de laatste berichten in je brievenbus

Door de site te te blijven gebruiken, gaat u akkoord met het gebruik van cookies. meer informatie

De cookie-instellingen op deze website zijn ingesteld op 'toestaan cookies "om u de beste surfervaring mogelijk. Als u doorgaat met deze website te gebruiken zonder het wijzigen van uw cookie-instellingen of u klikt op "Accepteren" hieronder dan bent u akkoord met deze instellingen.

Sluiten